Mówiąc trochę żartobliwie: najwyższy czas reaktywować Brygadę Kryzys. Wszyscy wokoło o kryzysie mówią, mniej lub bardziej przejęci sytuacją. Myślę, że to początek i poważniejsze przemyślenia na temat zmian w stylu życia dopiero przed nami.
Alek Tarkowski z Kultury 2.0 zastanawia się, jak ekonomiczny regres odczuje kultura. Czy ten trudny czas wyzwoli ukryte potencjały, tkwiące chociażby w internecie, który zdaje się być niewyczerpanym rezerwuarem kreatywności? A może popadniemy w apatię i dobije nas regres?
Sądzę, że przyszłość przyniesie większe zainteresowanie oszczędniejszym, ekologicznym stylem życia. To rozsądny sposób na oswojenie zgryzot i niedostatków, z jakimi będziemy się borykać. Zbanalizowany na swój sposób recycling stanie się na nowo trendy.

***
Motyle kompozycje Paula Villinskiego wykonane z resztek po metalowych puszkach. Inne prace – jak choćby wielkie skrzydła – powstały z setek roboczych rękawic. Ten rodzaj artystycznego recyclingu wydaje się banalny, gdyby nie fakt, iż stanowi element artystycznej strategii. Vilinski przebudował standardowy kontener dla ofiar klęsk żywiołowych w mobilne artystyczne studio zasilane energią słoneczną. Emergency Response Studio jest ekologiczny oraz samowystarczalny, może służyć jako mieszkanie.Tak oto w jego poczynaniach, sztuka, d
esign oraz styl życia tworzą jeden użyteczny sens.